Політдиректори МЗС «нормандської четвірки» планують зустрітися у вересні – Клімкін

Країни «нормандської четвірки» (Франція, Німеччина, Україна, Росія) планують зустріч на рівні політичних директорів у другій половині вересня, повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін «Інтерфаксу».

За його словами, під час зустрічі обговорюватиметься розміщення миротворчої місії на Донбасі.

«Я з ним (міністром закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріаном – ред.) буду найближчим часом говорити і з Хайко (глава МЗС Німеччини Хайко Маас – ред.), тому що ми плануємо зустріч політичних директорів по миротворцях, швидше за все, у другій половині вересня», – сказав Клімкін.

Коментуючи заяву глави МЗС Франції про те, що розміщення миротворчої місії на Донбасі буде передчасним без наявності політичної волі на місцях, міністр зазначив, що перешкоджає розміщенню миротворців насамперед Росія.

«Він сказав, що зараз ми, на жаль, не можемо нормальну місію розмістити, оскільки Росія цьому послідовно заважає. Він не говорив, що це передчасно або це не працює», – пояснив дипломат.

Читайте також: Результати зустрічі «нормандської четвірки»

26 липня керівники політичних департаментів зовнішньополітичних відомств країн «нормандської четвірки» у Берліні домовилися продовжити роботу над визначенням базових принципів миротворчої операції на Донбасі.

До складу «нормандської четвірки» входять чотири країни: Україна, Німеччина, Франція та Росія.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці». За даними ООН, за час конфлікту загинули понад 10 тисяч людей.

Росія, яка подала до Ради безпеки ООН пропозицію щодо миротворчих сил організації на Донбасі, домагається, щоб ці сили дислокувалися тільки поблизу лінії контакту в місцях, де працюють спостерігачі ОБСЄ, і мали за завдання тільки охорону цих спостерігачів.

Україна і її західні союзники відкинули такі обмеження і наполягають, що ці сили повинні працювати на всій окупованій території Донбасу, включно з неконтрольованою нині ділянкою українсько-російського кордону, і мати широкий миротворчий мандат.

Крім того, Київ і Захід відкидають будь-яке узгодження подробиць можливої місії ООН із бойовиками, які не є стороною мінських домовленостей про врегулювання на окупованій частині Донбасу.

Обговорення можливості та умов розміщення сил ООН на окупованій території Донбасу все ще обговорюється.

ваша думка про повідомлення: